Przyszłość kryptowalut AI w obliczu próśb grup ochrony konsumentów UE

Invezz.com

Opublikowano 22.06.2023 18:28

Zaktualizowano 22.06.2023 18:40

Przyszłość kryptowalut AI w obliczu próśb grup ochrony konsumentów UE

Invezz.com - Organizacje broniące praw konsumentów w Unii Europejskiej wezwały we wtorek organy regulacyjne do przyjrzenia się rodzajowi sztucznej inteligencji, która zasila programy takie jak ChatGPT, powołując się na potencjalne niebezpieczeństwa, które narażają ludzi na ryzyko, oraz opóźnienie, zanim przełomowe przepisy UE dotyczące sztucznej inteligencji wejdą w życie.

Chociaż ruch ten może prawdopodobnie wywołać panikę wśród inwestorów AI, większość projektów kryptowalutowych opartych na sztucznej inteligencji, w tym nowe projekty, takie jak nowy ekosystem sztucznej inteligencji AltSignals (ActualizeAI), nie należy do kategorii generatywnej sztucznej inteligencji.

Globalny nacisk na regulację sztucznej inteligencji/h2

13 organizacji strażniczych z Europy współpracowało w celu wysłania listów do swoich krajowych organów ds. ochrony konsumentów, ochrony danych, konkurencji i bezpieczeństwa produktów, ostrzegając je o szeregu kwestii związanych z generatywną sztuczną inteligencją.

Sojusz grup konsumenckich z krajów transatlantyckich napisał również do prezydenta USA Joe Bidena, prosząc go o podjęcie działań w celu ochrony konsumentów przed prawdopodobnymi szkodami powodowanymi przez sztuczną inteligencję.

Nacisk ze strony grup konsumenckich pojawia się tuż po uchwaleniu niedawno przez Unię Europejską (UE) ustawy o sztucznej inteligencji (AI), a Rada UE również niedawno zatwierdziła rozporządzenie w sprawie rynków aktywów kryptowalutowych (MiCA). Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda ustalili jednak niedawno, że duże modele językowe (LLM) używane w narzędziach sztucznej inteligencji, takich jak GPT-4 od OpenAI i Bard od Google (NASDAQ:GOOGL), nie są zgodne z unijną ustawą o sztucznej inteligencji (AI).

Podczas gdy unijna ustawa o sztucznej inteligencji, pierwsza tego rodzaju na poziomie regionalnym i krajowym, reguluje sztuczną inteligencję w UE, a także działa jako przełomowy plan dla światowych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, najnowsze badanie Stanforda wykazało, że firmy zajmujące się sztuczną inteligencją mają wiele do zrobienia, jeśli zamierzają spełnić wymogi.

Dalsze losy regulacji dotyczących sztucznej inteligencji/h2

Ostatnio OpenAI lobbuje na rzecz zmiany sposobu, w jaki różne kraje postrzegają sztuczną inteligencję. Gigant technologiczny zagroził nawet, że opuści Europę, jeśli przepisy będą zbyt surowe – groźbę tę później wycofał. Takie działania podkreślają skomplikowane i często napięte relacje między agencjami regulacyjnymi a firmami oferującymi technologię AI.

Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda przedstawili szereg sugestii dotyczących ulepszenia regulacji dotyczących sztucznej inteligencji. Według unijnych decydentów obejmują one nałożenie na ustawę o sztucznej inteligencji większych dostawców modeli fundacji odpowiedzialnych za przejrzystość i odpowiedzialność.

Według naukowców głównym problemem jest to, jak szybko dostawcy modeli mogą modyfikować i rozwijać swoje strategie korporacyjne, aby spełnić wymogi prawne. Okazało się, że wielu dostawców może wprowadzić znaczące, ale logiczne zmiany i osiągnąć łączne wyniki w okolicach 30 lub 40 punktów (na 48 możliwych) bez dużej presji regulacyjnej.

Wpływ regulacji AI na projekty kryptowalutowe, takie jak AltSignals/h2

Podczas gdy projekty kryptowalutowe oparte na AI należą do kategorii sztucznej inteligencji, większość z nich, w tym projekt ActualizeAI firmy AltSignals, nie należy do kategorii generatywnej AI. Oznacza to zatem, że projekt kryptowaluty nie zostanie poważnie dotknięty przez trwający nacisk na regulacje dotyczące sztucznej inteligencji.

ActualizeAI zapewni AltSignals przewagę w dostarczaniu rozwiązań handlowych opartych na sztucznej inteligencji, wykorzystując najnowocześniejszą technologię w celu wzmocnienia pozycji traderów i inwestorów. Inwestorzy mają również możliwość zainwestowania w nową kryptowalutę ASI, która daje posiadaczom dostęp do nowego ekosystemu AI od AltSignals, a także inne korzyści określone na oficjalnej stronie AltSignals.

AltSignals prowadzi obecnie przedsprzedaż nowej kryptowaluty ASI, a chętni mogą wziąć w niej udział tutaj.

The post Przyszłość kryptowalut AI w obliczu próśb grup ochrony konsumentów UE appeared first on Invezz.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Invezz.com