USD/IDR: Rupia na krawędzi po rozbieżnościach Fed i Bank of Indonezja

Invezz.com

Opublikowano 21.09.2023 16:41

Zaktualizowano 21.09.2023 17:10

USD/IDR: Rupia na krawędzi po rozbieżnościach Fed i Bank of Indonezja

Invezz.com - Kurs wymiany USD/IDR pozostawał w wąskim przedziale w związku z rozbieżnościami Rezerwy Federalnej i banku centralnego Indonezji. Para utrzymała się na poziomie 15 400, najwyższym poziomie od marca tego roku. Wzrosła ona o ponad 5,10% z najniższego poziomu w tym roku.

Decyzje Fed i Banku Indonezji/h2

Po majowym dołku para USD/IDR znajduje się w silnym trendzie zwyżkowym. Tendencja ta nastąpiła w wyniku rozbieżności działań Rezerwy Federalnej i Banku Indonezji.

Najnowsze dane pokazały, że inflacja w Indonezji znajduje się w trendzie spadkowym, o czym tu pisałem . Natomiast w USA liczby pokazały, że inflacja zasadnicza wzrosła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z rzędu. Inflacja w USA wzrosła w sierpniu o 3,7%, co stanowi najwyższy poziom od miesięcy.

Dlatego też oba banki centralne poszły w różnych kierunkach. Fed zdecydował się pozostawić stopy procentowe bez zmian i zasugerował kolejną podwyżkę jeszcze w tym roku. Inwestorzy uważają, że była to jastrzębia pauza.

Watch here:

Fed próbuje zaprojektować miękkie lądowanie, podczas którego sprowadzi inflację do celu na poziomie 2%, nie powodując recesji. Niestety inflacja w kraju zmierza w złym kierunku i sytuacja prawdopodobnie się pogorszy.

Składają się na to trzy kluczowe czynniki. Po pierwsze, ceny benzyny poszybowały w górę, gdyż cena ropy Brent osiągnęła najwyższy poziom od ponad 11 miesięcy. Benzyna jest głównym czynnikiem wpływającym na inflację.

Po drugie, trwa strajk pracowników branży samochodowej, co prawdopodobnie spowoduje wzrost cen nowych pojazdów. Ponadto na Kanale Panamskim tworzy się korek, który ostatecznie doprowadzi do wyższych cen.

W innych krajach Bank Indonezji stał się pierwszym dużym bankiem centralnym, który obniżył stopy procentowe. Obniżyła stopę depozytową do 5,0%, a kredytową do 6,50%. Bank pracuje nad pobudzeniem gospodarki, która wykazuje oznaki spowolnienia.

Analiza techniczna USD/IDR/h2

Wykres dzienny pokazuje, że kurs wymiany USD do IDR w ciągu ostatnich kilku miesięcy znajdował się w silnym trendzie zwyżkowym. Utworzył rosnący kanał pokazany na czarno. Para przesunęła się powyżej 50-dniowych i 25-dniowych średnich kroczących. Przesunął się także powyżej ważnego poziomu wsparcia na poziomie 15 217 (najwyżej z 10 lipca).

Dlatego para prawdopodobnie będzie nadal rosła, ponieważ kupujący celują w kluczowy punkt oporu na poziomie 15 500, czyli górną część kanału.

The post USD/IDR: Rupia na krawędzi po rozbieżnościach Fed i Bank of Indonezja appeared first on Invezz.

Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Invezz.com