Ceny złota na poziomie 1-tygodniowego max wobec słabszego dolara

Investing.com

Opublikowano 15.12.2017 09:00

Ceny złota pozostają wspierane słabszym dolarem

Investing.com - W piątek ceny złota wahały się w okolicach tygodniowego maksimum, podczas gdy nowe niepokoje wokół amerykańskiej reformy podatkowej ważyły na dolarze, a rynki wciąż analizowały najnowsze oświadczenie polityczne Rezerwy Federalnej.

Na oddziale giełdy Comex wartość kontraktów terminowych na złoto wrosła o 1,80 USD (0,15%), kształtując się na 1,258,90 USD za uncję troy, do godziny 09:00, niedaleko czwartkowego tygodniowego maksimum na 1,261,50 USD.

Amerykańska waluta znalazł się pod presją, po tym, jak w czwartek dwóch republikańskich senatorów zażądało wprowadzenia zmian w proponowanym projekcie reformy podatkowej.

Do zatwierdzenia w Senacie, ustawa wymaga zwykłej większości, podczas gdy Republikanie posiadają zaledwie 52 ze 100 mandatów.

W środę Fed podniósł stopy procentowe o 0,25 punktu bazowego do 1,50% na zakończenie swojego spotkania politycznego, zgodnie z oczekiwaniami.

Bank centralny nie zmienił jednak prognoz na 2018 rok, które przewidują trzy kolejne podwyżki stóp procentowych w latach 2018 i 2019, rozczarowując nadzieje na cztery podwyżki w przyszłym roku.

Indeks dolara amerykańskiego, który stanowi o sile papierowej waluty USA względem koszyka sześciu głównych walut ważonych wielkością obrotów handlowych, spadł o 0,16%, kształtując się na 93,50.

Złoto jest wrażliwe na wzrosty zarówno stóp procentowych w USA jak i kurs dolara. Słabszy dolar sprawia, że złoto jest tańsze dla posiadaczy waluty obcej, podczas gdy wzrost stawek w USA podnosi koszt alternatywny posiadania aktywów zagrożonych, takich jak kruszec.

Wśród pozostałych metali na giełdzie Comex, wartość kontraktów terminowych na srebro, umocniła się o 0,16%, do pułapu 15,96 USD za uncję troy.

Pobierz aplikację
Dołącz do milionów osób, które dzięki Investing.com są zawsze na bieżąco z sytuacją na rynkach finansowych.
Pobierz

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany