Działania Apple skłaniają do zakupu akcji

Działania Apple skłaniają do zakupu akcji

Investing.com  | 27.03.2019 08:25

Apple (NASDAQ:AAPL) zaoferowało bykom w tym tygodniu trochę amunicji do dalszych wzrostów. Producent popularnego iPhone'a pokazał, jak może wykorzystać swoją masywną bazę klientów do odblokowania nowych obszarów wzrostu, gdy zapotrzebowanie na jego flagowe produkty słabnie.

W ramach poważnej zmiany strategii rozwoju firma zaprezentowała w poniedziałek pakiet nowych usług, w tym nową usługę wideo, która będzie zawierać oryginalną zawartość; kartę kredytową Apple opracowaną we współpracy z Goldman Sachs Group (NYSE:GS); aplikację informacyjną zapewniającą dostęp do ponad 300 czasopism i gazet oraz usługę subskrypcji na gry, oferującą dostęp do kilkuset ekskluzywnych gier. Dążąc do zakłócenia wielu różnych branż, Apple nie zakończyło jeszcze swojego cyklu super wzrostu i ma idealną pozycję, aby wykorzystać swoją bazę 1,4 mld klientów do dywersyfikacji swoich przychodów.

Najważniejszą częścią tej strategicznej zmiany jest zwrot kursu firmy Apple na wysoce konkurencyjną arenę usługi streamingu wideo, gdzie będzie konkurować z uznanym już w branży Netflixem (NASDAQ:NFLX) i tradycyjnymi operatorami medialnymi, takimi jak Disney (NYSE:DIS). Apple TV Plus będzie usługą wolną od reklam, dostępną na żądanie i możliwą do oglądania zarówno w trybie online, jak i offline.

Apple planuje uruchomić ją jesienią tego roku w ponad 100 krajach. Do tej pory nie ujawniło, ile nowa usługa będzie kosztować.

Po stronie finansów konsumenckich, karta Apple nie będzie obciążona opłatami rocznymi, opłatami za transakcje zagraniczne i czy zwłokę w spłacie, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność funkcji Apple Pay.

Już nie tylko iPhone

Nowe działania Apple są zgodne z naszym poglądem, że Apple to już nie tylko iPhone i że firma ma wiele opcji do dyspozycji, aby zatrzymać spowolnienie w swojej działalności sprzętowej. Z tej optymistycznej perspektywy, największym pytaniem dla inwestorów, jest jednak pytanie, czy powinni pozostać lojalni wobec akcji Apple, kiedy prezes Tim Cook zmaga się z największym wyzwaniem w swojej karierze po śmierci Steve'a Jobsa w 2011 roku?

Akcje spółki, po tym jak w październiku osiągnęły rekordowy poziom 23,47 USD, skorygowały o około 18%, osiągając wyniki gorsze od S&P 500. W ostatnim miesiącu Apple zyskał jednak 7,5%, a w ciągu ostatniego roku podrożał o 8%. Wczoraj Apple zakończyło dzień na poziomie 186,79 USD.

Apple Weekly Chart

Biorąc pod uwagę rozmach, jaki w ciągu ostatnich pięciu lat pokazało Apple, wierzymy, że spółka znajduje się na dobrej drodze, a długoterminowi inwestorzy będą nagradzani za swoją cierpliwość. Usługi, które obejmują Apple Music, wypożyczalnie filmów i pobieranie aplikacji były odpowiedzialne za 33% wzrostu sprzedaży sięgającej w minionym roku 40 miliardów dolarów - co stanowi około 15% łącznej wartości firmy wycenianej obecnie na 265,6 miliarda dolarów.

Według szacunków Morgan Stanley wkład usług w całkowitą sprzedaż Apple będzie nadal rósł i może wygenerować około 60% przychodów Apple w ciągu najbliższych pięciu lat.

Nie ulega wątpliwości, że wysiłki Apple, aby uczynić usługi głównym źródłem przychodów firmy, nie będą lekkie. Apple wkracza do branży rozrywkowej w czasie, gdy Netflix pozyskał 139 milionów globalnych abonentów dzięki swojej atrakcyjnej ofercie, podczas gdy Disney, który ma dziesięciolecia doświadczeń w tworzeniu filmowych hitów, planuje uruchomienie własnej usługi streamingowej jeszcze w tym roku, uzbrojony w nowo nabyte Time Warner.

Ale to, co wyróżnia Apple, to głęboki portfel firmy i baza bardzo lojalnych klientów. Spowolnienie sprzedaży iPhone nie oznacza, że branża smartfonów umiera. Nawet jeśli założymy, że Apple był świadkiem najlepszych dni sprzedaży iPhone'a, będzie to nadal dojna krowa, zapewniająca Apple stały dopływ gotówki możliwej do wykorzystania w innych rejonach działalności.

Wnioski

Dla inwestorów długoterminowych, których celem jest osiągnięcie przyzwoitego zwrotu z inwestycji poprzez dywidendy i aprecjację kapitału w szerokim horyzoncie czasowym, Apple jest bardzo odpowiednim kandydatem. Firma zwraca inwestorom coraz więcej gotówki w formie dywidend i wykupu akcji własnych.

Spowolnienie sprzedaży iPhone'a i inwestycji firmy w celu przyspieszenia rozwoju działalności usługowej może utrzymać akcje pod presją sprzedających w perspektywie najbliższych tygodni, ale uważamy, że inwestorzy lepiej wyjdą na utrzymywaniu swoich długich pozycji.

Investing.com

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Maciej Lukasiuk
Maciej Lukasiuk

A takie (w przeciwieństwie do Pańskiej opinii), są oceny konferencji Apple przez jedną jednej z najlepiej notowanych stron o Apple w Polsce (nie różnią się one od opinii na świecie oraz opinii użytkowników). "Kup Pan ceg… usługę, czyli wrażenia po konferencji" - https://myapple.pl/posts/19043-kup-pan-ceg-usluge-czyli-wrazenia-po-konferencji  ... (Więcej)

29.03.2019 07:09 GMT· Odpowiedz
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+