Indeks S&P500 2% poniżej historycznego szczytu. Co dalej z kursem?

Indeks S&P500 2% poniżej historycznego szczytu. Co dalej z kursem?

Poznajrynek.pl  | 03.04.2019 17:37

Amerykańskie indeksy zaliczyły kolejne z rzędu wzrostowe otwarcie wsparte przez rosnący optymizm związany z możliwością zawarcia chińsko-amerykańskiego porozumienia handlowego w ciągu najbliższych tygodni.

Financial Times ogłosił dziś rano, że Miron Brilliant, wiceprezes wykonawczy ds. międzynarodowych Amerykańskiej Izby Handlu, powiedział że ,,90% porozumienia jest już za nami ale pozostałe 10% to najtrudniejsza część i będzie wymagała kompromisów po obu stronach”. Dodał również, że rozmowy toczą się w ,,fazie końcowej”.

Dyskusje na wysokim szczeblu, które rozpoczęły się w Pekinie w zeszłym tygodniu, zostaną w środę wznowione w Waszyngtonie, ponieważ wicepremier Chin Liu przygotowuje się do spotkania z przedstawicielem handlowym USA Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem. Obie strony mają nadzieję przygotować grunt pod szczyt między prezydentem Donaldem Trumpem a chińskim prezydentem Xi Jinpingiem, gdzie ostateczna umowa handlowa mogłaby zostać podpisana już w tym miesiącu, choć ten termin zawarcia umowy wciąż pozostaje niepewny.

Wzrosty na globalnych rynkach akcji zostały też wsparte przez wzrost chińskiego wskaźnika PMI dla usług wg Caixin w marcu. Indeks, który mierzy sektor prywatny w kraju, wzrósł w marcu do najwyższego poziomu od 14 miesięcy. To wraz z dobrym odczytem wskaźnika PMI dla przemysłu na początku tygodnia daje nadzieję, że niepewne perspektywy wzrostu gospodarczego na świecie ustabilizowały się.

Obecnie indeks spółek technologicznych NASDAQ rośnie około 1% handlując w pobliżu poziomu 7925 punktów, czyli 2,5% poniżej rekordowego poziomu 8133 punktów z końca sierpnia ubiegłego roku. Indeks S&P 500 rośnie około 0,5% handlując w pobliżu poziomu 2885 punktów, czyli 0,2% poniżej rekordowego poziomu 2945 punktów z 2 połowy września ubiegłego roku. Z technicznego punktu widzenia droga do wrześniowych szczytów została otwarta po porannych przebiciu ostatniego istotnego poziomu oporu na poziomie 2878 punktów. Więc dojście w pobliże historycznych szczytów wydaje się więc być kwestią kilku tygodni lub nawet dni. Pytanie tylko czy szczyt ten będzie jedynie naruszony, czyli wyznaczone nowe maksimum cenowe nieco wyżej, czy też kurs będzie podążał w stronę nowych, jeszcze nieeksplorowanych rejonów w pobliżu okrągłego poziomu 3000 punktów.

kurs S&P, dzienny

Poznajrynek.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+