Poranny przegląd rynków: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?

Poranny przegląd rynków: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?

Comparic.pl  | 16.09.2020 09:21

Przed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Dzisiejszy dzień powinien być ciekawszy z racji dość ciekawego kalendarza makro. Jesteśmy już po ukazaniu się danych z Chin, które nie wywołały co prawda większej zmienności, niemniej przed nami jeszcze sporo publikacji. O poranku poznamy szereg danych z krajów europejskich, z kolei po południu czekają nas publikacje z USA.

  • Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję na plusie, najlepiej radził sobie Nasdaq, który dodał 1,21%
  • Kontrakty terminowe na indeks DAX wskazują na płaskie otwarcie europejskiej sesji
  • Kurs EUR/USD odbił wczoraj od poziomu 1,19 USD, który pozostaje kluczowym oporem intraday
  • Już dziś wieczorem poznamy decyzje Fed ws. stóp procentowych

Inwestorzy czekają na decyzję Rezerwy Federalnej

Dzisiejsza sesja zapowiada się ciekawie. W trackie dnia poznamy kilka ważnych odczytów makro, miedzy innymi dane o inflacji z Wielkiej Brytanii, czy Kanady, a także sprzedaż detaliczną z USA i zapasy ropy naftowej.

Natomiast to na co dziś czeka rynek to decyzja Fed w sprawie poziomu stóp procentowych. Komunikat zostanie opublikowany o godzinie 20:00, z koli o 20:30 rozpocznie się konferencja prasowe Jerome Powella. W ostatnich miesiącach sporo odczytów makro uległo polepszeniu, co daje podstawy dla Fed do utrzymania ekstremalnie luźnej polityki monetarnej.

Patrząc technicznie na wykres głównej pary walutowej, trend w średnim terminie pozostaje wzrostowy. W ostatnim czasie widać jednak konsolidację, dlatego też dzisiejsze wydarzenie może być pretekstem do wykonania większego ruchu.

W ubiegłym tygodniu doszło do obrony wsparcia przy 1,1785, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Dlatego też zgodnie z metodologią Overbalance cały czas możemy mówić o tendencji zwyżkującej. Niemniej poziom 1,19 USD pozostaje aktualnie kluczowy, wczoraj ponownie pojawiła się tutaj reakcja sprzedających. Dopiero jego pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. W przeciwnym razie, może nas czekać kolejny atak na wsparcie przy 1,1785.

Poranny przegląd rynków: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem
EURUSD interwał D1

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację Investing.com

Korzystaj z bezpłatnych notowań, wykresów i alertów o akcjach, indeksach, walutach, towarach i obligacjach w czasie rzeczywistym.
Bezpłatne analizy techniczne i prognozy o najwyższej jakości w zasięgu Twojej ręki.

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.

';