Strategia PSV: DAX w ważnym miejscu – być albo nie być dla możliwej korekty

Strategia PSV: DAX w ważnym miejscu – być albo nie być dla możliwej korekty

Comparic.pl  | 18.04.2019 10:29

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Analiza indeksu podczas wczorajszej sesji handlowej – choć późna ze względów osobistych – obejmowała scenariusz, w którym opuszczenie konsolidacyjnego przedziału cenowego -zbudowanego z rana oraz jeszcze wcześniejszej sesji – górą powinno zainicjować ruch pod strefę 12.200 punktów z uwzględnieniem 20 punktów ewentualnej rezerwy: “W momencie utrzymania boxa celem dla pozycji długich będzie poziom 12.200 – która powinna być z rezerwą do 20 punktów przez wykres broniona. Wówczas, jeśli obrona zostanie potwierdzona wykres powinien zejść w okolice 12.120 jako TP1, oraz 12.080 jako TP2“.

Strategia PSV: DAX w ważnym miejscu – być albo nie być dla
DAX M1 17.04.2019

Tak też się stało – indeks utrzymując boxa oraz pokonując jego górne ograniczenie cenowe podążał do poziomu 12.220 oraz z tego miejsca wykonał ruch finalny w okolice 12.170 a następnie – podczas nocno-porannych notowań dotarł w okolice 12.146 punktów. Co prawda nie jest to całość zakładanego ruchu (zabrakło 20) jednak mimo to uważam projekcje za wypełnioną, ponieważ sama struktura oraz kierunki zostały zachowane.

Podczas wczorajszej analizy – prócz samych wskazówek handlu opisałem metodologię handlu graczy typu retail oraz tego w jaki sposób sam aktualnie podchodzę do wykresu. W tym też ujęto zostało, że projekcja ewentualnego spadku nadal zostaje podtrzymana.

Tymczasem warto równie zwrócić uwagę właśnie w kontekście zmian zdania graczy retail na wczorajszy wykres sentymentu – czyli w jaki sposób gracze zostali wywiezieni i dlaczego raptowniejszego spadku jeszcze nie było. Jak łatwo zauważyć – podczas wczorajszego wejścia z przedziału 12.125 do 12.160/70 gracze załadowani byli po uszy – czyli powyżej 50% sentymentu – w pozycje typu short, tylko dlatego, że “było wysoko”. I jak w takiej sytuacji tego nie wykorzystać do dalszego wyciągania?

Strategia PSV: DAX w ważnym miejscu – być albo nie być dla
Euwax Sentiment der DAX 17.04.2019

DAX intraday

W kontekście dzisiejszego handlu – częściowo zostało to już omówione podczas dzisiejszego porannego przeglądu, który ma miejsce zawsze pomiędzy godzina 08:00 a 08:55. A w nim mowa była m.in o tym, że w pierwszym ruchu powinny zostać wystosowane wzrosty indeksu w okolice poziomu 12.200/180 aby potwierdzić poziom jako oporowy – ponieważ finalnie wczoraj do tego nie doszło (podwyżka o 20 pkt) a następnie zrzucić wykres w okolice poziomu 12.140 jako TP1 oraz 12.100 jako finalne TP2 oczekiwane na dzisiejszą sesję intraday.

Strategia PSV: DAX w ważnym miejscu – być albo nie być dla
DAX M5 18.04.2019

Cz do tego dojdzie? Tego nie wiem, wiem jednak, że jeśli więksi gracze chcą ponowną re-akumulację stref oraz częściową realizację zysków z kolejnego kwartału – to mają najlepszą ku temu okazję i sam będąc znaczącym graczem właśnie w ten sposób bym zrobił. Na szczęście dla rynku – nim nie jestem.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.04
R3 = 12.393
R2 = 12.285
R1 = 12.242
P.P = 12.177
S1 = 12.134
S2 = 12.069
S3 = 11.961

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+