USA i Chiny podpiszą umowę handlową w maju? Kurs dolara w zakresie z ubiegłego tyg

USA i Chiny podpiszą umowę handlową w maju? Kurs dolara w zakresie z ubiegłego tyg

Comparic.pl  | 18.04.2019 10:32

Wojna handlowa między USA i Chinami trwa już 9 miesięcy. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że może zbliżać się ku końcowi. Osoby zaznajomione ze sprawą uważają, że termin podpisania porozumienia może mieć miejsce w maju 2019 roku.

W pierwszym tygodniu obecnego miesiąca, dokładnie 4 kwietnia, Donal Trump oświadczył, że potrzeba przynajmniej 4 tygodni do stworzenia ram umowy handlowej oraz kolejnych dwóch tygodni, by sporządzić szczegółowy zapis. Termin ten może faktycznie zostać spełniony, biorąc pod uwagę wczorajszą wypowiedź Trumpa, który sądzi, że negocjacje z Chinami będą “udane”.

Mechanizm egzekwowania

Podobnie na temat negocjacji wypowiadał się w weekend Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin. Z jego słów wynika, że pertraktacje zmierzają do ostatniej rundy. Ponadto w sobotę, Mnuchin ujawnił, że Stany Zjednoczone raz Chiny mają podlegać dwukierunkowemu mechanizmowi egzekwowania.

Nowy mechanizm miałby pozwolić USA na nakładanie ceł lub innych sankcji z pominięciem WTO. W związku z tym, że jest to umowa dwukierunkowa, także Chiny miałyby dzięki niej sposób na szybkie wywarcie presji, na amerykańskie firmy.

Szereg spotkań amerykańskich i chińskich urzędników

Od czasu ostatniej wizyty chińskiego wicepremiera Liu Hue, urzędnicy z obu państw regularnie prowadzą telekonferencje w celu wypracowania porozumienia. Z kolei w przyszłym tygodniu ponownie do Waszyngtonu zawitać ma wicepremier Liu.

Zobacz też: Euro w Polsce? Kaczyński: Dopiero gdy staniemy się drugimi Niemcami

Podczas tej wizyty, urzędnicy prawdopodobnie ogłoszą zawarcie umowy i przekażą szczegóły dotyczące terminu jej podpisania, który może przypaść na koniec maja. Z kolei w tygodniu rozpoczynającym się 29 kwietnia do Pekinu wybiera się Robert Lightizer (przedstawiciel ds. handl USA) oraz Steven Mnuchin.

Kurs dolara w zakresie ruchów z minionego tygodnia

Kurs dolara do euro koryguje ruch wzrostowy z poprzedniego tygodnia. Podczas wczorajszej sesji notowania EUR/USD zmierzały do maksimów z piątku 1,1323, jednak atak okazał się nieudany.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kupujących wciąż powstrzymuje lokalny opór w okolicach 1,1320. Z kolei od dołu, wsparcie zapewnia strefa przy 1,1270/78, którą przecina krótkoterminowa linia trendu wzrostowego. Dopóki cena na zamknięciach kolejnych interwałów respektuje to wsparcie, dynamika wzrostów pozostaje nienaruszona.

USA i Chiny podpiszą umowę handlową w maju? Kurs dolara w z
EUR/USD – wykres 4-godzinny – 18 kwietnia 2019

Comparic.pl

Artykuły powiązane

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+