Cotygodniowe pytania i odpowiedzi z Clementem #2

Cotygodniowe pytania i odpowiedzi z Clementem #2

O Investing  | 25.03.2019 15:12

Cotygodniowe pytania i odpowiedzi z Clementem #2

Zeszłotygodniowa edycja Cotygodniowych pytań i odpowiedzi z Clementem była ogromnym sukcesem, więc w tym tygodniu nasz starszy analityk Clement Thibault omawia kwestię, czy ufać analizom innych czy wykonywać własne, co definiuje akcje defensywne i jakie umiejętności są potrzebne, aby zarabiać na giełdzie:

Czy wybierając inwestycję, powinienem polegać na poradach ekspertów, czy też samemu przeprowadzić wszystkie analizy?

Jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, najlepiej jest wybrać drogę po środku. Nie musisz wybierać pomiędzy przeprowadzaniem własnych analiz a słuchaniem tylko porad ekspertów.

Po pierwsze, NIE powinieneś w nic inwestować tylko dlatego, że ktoś Ci tak powiedział, bez dołożenia własnej należytej staranności. Dlatego inwestowanie na ślepo w oparciu o porady ekspertów jest złym pomysłem.

Jednak przeprowadzenie własnego badania rynku i dogłębnych analiz akcji zajmuje dużo czasu i tu właśnie przydaje się fachowa porada. Eksperci mogą dać Ci ogólne wyobrażenie o tym, jakie akcje i ważne wskaźniki są ich zdaniem interesujące do obejrzenia. Po zdobyciu tej wiedzy możesz rozpocząć znacznie bardziej ukierunkowane badania i sam zdecydować, czy się z nimi zgadzasz, czy nie.

Koniec końców to Ty i wyłącznie Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje decyzje inwestycyjne. Jest to zatem subiektywna decyzja do podjęcia i nie możesz całkowicie polegać na innych. Jednak prawidłowo wykorzystane porady ekspertów mogą w znacznym stopniu pomóc w maksymalizacji efektywności Twoich analiz inwestycyjnych.

w co inwestować

Jakie umiejętności są potrzebne do zarabiania na giełdzie?

Zarabianie pieniędzy na giełdzie to w większości przypadków połączenie trzech rzeczy: badań, zarządzania ryzykiem i dyscypliny.

Jeśli chodzi o badania, potrzebne są umiejętności analityczne do formułowania opinii na temat akcji w oparciu o liczby. Bycie utalentowanym oczywiście pomaga, ale jeśli jest się wystarczająco zaangażowanym, każdy może nauczyć się czytać podstawy i dokonać dobrych subiektywnych decyzji na temat akcji.

Zarządzanie ryzykiem to wiedza na temat tego, ile trzeba zainwestować, jaki jest potencjał wzrostu i na jaką stratę można sobie pozwolić. Nikt nie wygrywa przez 100% czasu, ale przy dobrym zarządzaniu ryzykiem, nawet jeśli będzie się wygrywać przez 51% czasu, można wyjść z niezłym zyskiem.

Jeśli chodzi o dyscyplinę, kontrolowanie emocji podczas inwestowania i trzymanie się swojej tezy inwestycyjnej (połączenie badań i zarządzania ryzykiem) pozwalają na realizację inwestycji i transakcji bez zmiany kursu i odchodzenia od skryptu – co jest najprostszym sposobem na utratę pieniędzy na giełdzie.

Jeśli uda Ci się udoskonalić te trzy rzeczy, ogromnie poprawisz swoje oczekiwane zyski.

Jakie umiejętności są potrzebne do zarabiania na giełdzie?

Podczas wahań rynku, co definiuje defensywne akcje?

Istnieją dwie główne cechy, które definiują defensywne akcje:

  1. Recesja prawdopodobnie w mniejszym stopniu wpłynie na ich przychody i zyski.
  2. Dają stabilną dywidendę.

Jeśli chodzi o pierwszą cechę, na myśl przychodzą podstawowe produkty konsumpcyjne i sektory opieki zdrowotnej, ponieważ ich dochody opierają się na tym, że ludzie kupują rzeczy, które są im potrzebne do życia. Recesja boli wszystkich, ale ludzie nadal potrzebują żywności, ubrań i leków. Spółki działające na różnych rynkach są również uważane za defensywne, ponieważ ich działalność jest bardziej odporna.

Stabilna dywidenda zapewnia przychód nawet na rynku spadkowym, co sprawia, że Twoje zyski są mniej zależne od wzrostu wartości akcji. Ponieważ często szukamy defensywnych akcji podczas zawirowań na rynku, zagwarantowanie strumienia dochodów niezależnie od tego, co się dzieje na rynku, zapewnia wielu inwestorom spokój ducha, nawet gdy rynki idą w dół.

Jeśli masz pytania, na które chciałbyś, aby Clement odpowiedział, zostaw je w komentarzach poniżej lub wyślij bezpośrednio do Clementa przez Twitter – @ClemThibault.

Bądź pierwszym komentującym

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+