Miedź na LME zyskuje, bo mogą być kłopoty z podażą z Chile

Miedź na LME zyskuje, bo mogą być kłopoty z podażą z Chile

PAP  | 21.10.2019 08:30

Miedź na LME zyskuje, bo mogą być kłopoty z podażą z Chile

(PAP) Miedź na giełdzie metali LME w Londynie zyskuje, bo mogą być problemy z podażą tego metalu z Chile. Miedź jest wyceniana na LME w transakcjach 3-miesięcznych o 0,4 proc. wyżej wobec zamknięcia handlu na poziomie 5.806,00 USD/t podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź drożeje o 0,11 proc. do 2,6390 USD za funt.

Inwestorzy z uwagą obserwują to, co dzieje się w Chile, gdzie trwają protesty. Teraz planowany jest strajk w portach, a to może zakłócić dostawy miedzi z tego kraju.

Pracownicy Union Portuaria de Chile poinformowali w komunikacie, że większość chilijskich portów wstrzyma w poniedziałek pracę o 10 rano czasu lokalnego, m.in. Iquique, Tocopilla, Antofagasta (LON:ANTO), Chanaral i Ventanas.

Związki zawodowe wezwały pracowników do pokojowych protestów.

Na razie koncern surowcowy Codelco poinformował, że jego kopalnie miedzi działają normalnie.

Protesty stołeczne w Chile wywołało ogłoszenie podwyżek cen na metro.

W różnych częściach stolicy Chile protestujący wznosili barykady i starli się z policją, która użyła przeciwko nim armatek wodnych i gazu łzawiącego. Demonstranci niszczyli wejścia do stacji kolejki podziemnej i bramki kontrolne.

Do stłumienia niepokojów społecznych w kraju władze wysłały łącznie 10 tys. policjantów. Do niedzieli w nocy aresztowano 1.462 osoby, z czego 644 - w Santiago, a 848 w innych miastach.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zwyżkowała o 67 USD, czyli 1,2 proc., do 5.806,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.