DZIEŃ NA FX/FI: Przedświąteczna stabilizacja cen obligacji skarbowych i notowań złotego

DZIEŃ NA FX/FI: Przedświąteczna stabilizacja cen obligacji skarbowych i notowań złotego

PAP  | 19.04.2019 09:21

DZIEŃ NA FX/FI: Przedświąteczna stabilizacja cen obligacji skarbowych i notowań złotego

(PAP) Najbliższe dni powinny przynieść niską płynność ze względu na okres świąteczny, ceny obligacji skarbowych i notowania złotego będą się stabilizować - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, wieczorny wynik przeglądu ratingu Polski przez Moody’s nie będzie miał większego wpływu na polskie aktywa.

"Oczekujemy stabilizacji cen obligacji skarbowych oraz notowań złotego pod nieobecność zagranicznych inwestorów. Wahania PLN prawdopodobnie będą dokonywać się w wąskim paśmie 4,2750-4,2825/EUR" - napisali w piątkowym raporcie ekonomiści Banku Pekao.

W piątek z powodu świąt nie pracują m. in. giełdy w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Ekonomiści mBanku spodziewają się stabilizacji notowań złotego w wąskim zakresie wahań 4,27-4,31.

"Zmiana korelacji z EURUSD – słabsza koniunktura w strefie euro i powrót obaw o wzrost gospodarczy na świecie to złe wiadomości dla rynków wschodzących, wskutek czego ich waluty osłabiają się. Wczoraj dotknęło to również inne państwa regionu (CZK, HUF)" - napisali.

"Generalnie jednak złoty pozostaje w wąskim zakresie wahań (4,27-4,31) i trudno obecnie wyobrazić sobie kombinację czynników, która mogłaby ten stan rzeczy trwale naruszyć. W nakreślonych wcześniej warunkach złoty powinien mieć tendencję do osłabiania się. Najbliższe dni powinny przynieść niską płynność ze względu na okres (przed)świąteczny" - dodali w raporcie.

W krótkim terminie ekonomiści Santander (MC:SAN) BP (LON:BP) oczekują stabilizacji krajowej waluty.

"Spodziewamy się, że dzisiaj notowania złotego i w regionie CEE ustabilizują się, a w perspektywie kolejnych tygodni mogłaby mieć miejsce częściowa realizacja zysków z aprecjacji krajowej waluty obserwowanej od połowy lutego" - napisali w raporcie.

W piątek wieczorem agencja ratingowa Moody’s ogłosi wyniki przeglądu ratingu Polski. Jak wynika z konsensusu opracowanego przez PAP Biznes, Moody's najprawdopodobniej utrzyma rating Polski i jego perspektywę bez zmian. Ekonomiści szacują, że prawdopodobieństwo obniżenia perspektywy wynosi 7,6 proc., a jej wzrostu 1,6 proc.

"Spodziewamy się, iż Moody’s utrzyma dzisiaj rating Polski oraz jego perspektywę bez zmian, co będzie neutralną informacją dla rynków" - ocenili w raporcie ekonomiści Pekao.

piątek czwartek czwartek
9.05 16.30 9.20
EUR/PLN 4,2784 4,2809 4,2723
USD/PLN 3,8056 3,8074 3,7826
CHF/PLN 3,7532 3,7579 3,745
EUR/USD 1,1243 1,1244 1,1295
PS0421 1,58 1,58 1,59
PS0424 2,20 2,20 2,20
DS1029 2,87 2,87 2,87
(PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+