ABC Data utworzyła odpisy, strata netto w '18 sięgnie 78,9 mln zł

ABC Data utworzyła odpisy, strata netto w '18 sięgnie 78,9 mln zł

PAP  | 20.04.2019 11:11

ABC Data utworzyła odpisy, strata netto w '18 sięgnie 78,9 mln zł

(PAP) ABC Data zdecydowała o przeszacowaniu wartości aktywów netto i dokonaniu odpisów, które spowodowały, że skonsolidowana strata netto spółki na koniec 2018 roku sięgnie 78,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Bez uwzględnienia odpisów grupa ABC Daty pokazałaby 9,7 mln zł zysku netto.

Odpisy dotyczą przeszacowania wartości aktywów przeznaczonych do sprzedaży, odpisu aktywa z tytułu odroczonego podatku, rezerwy związanej z postępowaniem podatkowym w iSource, przeszacowania wartości udziałów spółki ABC Daty w Czechach, a także rezerwy związanej z postępowaniem podatkowym w ABC Data s.r.o w Czechach.

"Ewentualne odpisy i przeszacowania będą miały charakter nieoperacyjny i niepieniężny. Spółka pozyskała stosowne zgody dotyczące odstąpienia od badania wskaźników finansowych za okres kończący się w dniu 31 grudnia 2018 roku od wszystkich instytucji finansowych, w których umowach kredytowych występuje warunek weryfikacji wskaźników" - napisano w komunikacie.

Zarząd ABC Daty szacuje, że po odpisach grupa kapitałowa miała w 2018 roku stratę netto w wysokości 78,9 mln zł zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 255,5 mln zł, a przychody 4,47 mld zł. Bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych grupa ABC Daty miała w zeszłym roku 9,7 mln zł zysku netto.

Jednostkowa strata netto ABC Daty w 2018 roku wyniosła 49,8 mln zł (11,7 mln zł zysku netto skorygowanego o zdarzenia jednorazowe), zysk brutto ze sprzedaży sięgnął 171,5 mln zł, a przychody 3,22 mld zł.

ABC Data przedstawi raport za 2018 rok 26 kwietnia.

Kilka dni temu Roseville Investments i MCI Venture Capital wydłużyły termin przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje spółki ABC Data do 13 maja. Wcześniej termin zakończenia przyjmowania zapisów ustalony był na 17 kwietnia.

W grudniu 2018 r. należący do grupy ALSO Holding Roseville Investments i MCI Venture Capital wezwały do sprzedaży 37,1 proc. akcji ABC Data po 1,3 zł za sztukę. Na początku marca spółki podniosły cenę w wezwaniu do 1,44 zł.

W przypadku powodzenia wezwania i osiągnięcia progu przynajmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów, grupa ALSO Holding i MCI rozważają przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji ABC Data i wycofanie spółki z GPW. (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+