BAH chce wypłacić z zysku za '18 dodatkowo 0,09 zł dywidendy na akcję

BAH chce wypłacić z zysku za '18 dodatkowo 0,09 zł dywidendy na akcję

PAP  | 19.04.2019 15:11

BAH chce wypłacić z zysku za '18 dodatkowo 0,09 zł dywidendy na akcję

(PAP) British Automotive Holding planuje, by z zysku osiągniętego w 2018 roku na dywidendę trafiło łącznie 14,54 mln zł. Po wypłaceniu zaliczki dywidendowej do wypłaty zostanie 3,74 mln zł, co daje 0,09 zł dywidendy na akcję płatną w dwóch transzach - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Spółka podała, że dywidenda w wysokości 0,26 zł na akcję została już wypłacona w formie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2018. Pierwsza transza tej zaliczki w kwocie 5,4 mln zł (0,13 zł na akcję) została wypłacona 28 grudnia 2018 r., natomiast druga transza w takiej samej wysokości została wypłacona 15 marca 2019 r.

Na dywidendę trafić ma więc jeszcze kwota 3,74 mln zł, co daje 0,09 zł dywidendy na akcję. Zarząd rekomenduje, aby dniem ustalenia prawa do dywidendy był 7 czerwca 2019 r. i by była ona wypłacona w dwóch transzach: pierwsza w wysokości 0,04 zł na akcję 17 czerwca 2019 r., a druga w kwocie 0,05 zł w dniu 6 września 2019 r.

"Wypłata dywidendy w zakładanej wysokości jest uzależniona od zgód instytucji finansujących, w związku z zapisami niektórych zobowiązań finansowych jakie zostały zaciągnięte przez podmioty z Grupy Kapitałowej British Automotive Holding SA oraz od uzyskania pozytywnej opinii Rady Nadzorczej" - napisano w komunikacie.(PAP Biznes)

seb/ gor/

British Automotive Holding warunkowo wypłaci 0,26 zł zaliczkowej dywidendy na akcję (aktl.)

Zarząd British Automotive Holding zdecydował warunkowo wypłacić akcjonariuszom zaliczkę w wysokości 0,26 zł na akcję na poczet przyszłej dywidendy za 2018 rok - poinformowała spółka w komunikacie. Zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona w dwóch transzach, po 0,13 zł na akcję.

Łącznie na zaliczkę zarząd British Automotive Holding chce przeznaczyć 10.803.481,52 zł.

British Automotive Holding chce wypłacić 0,92 zł dywidendy na akcję

Zarząd British Automotive Holding rekomenduje wypłatę dywidendy 0,92 zł dywidendy na akcję, w dwóch transzach po 0,46 zł każda - podał BAH w komunikacie. Łącznie na wypłatę dywidendy miałoby trafić 38,2 mln zł.

Proponowany przez zarząd dzień ustalenia prawa do dywidendy to 17 maja 2018 r.

Pierwsza transza dywidendy w kwocie ok. 19,1 mln zł miałaby zostać wypłacona 29 maja, a druga transza również w kwocie ok. 19,1 mln zł - 17 sierpnia.

O wypłacie dywidendy zadecyduje walne zgromadzenia akcjonariuszy, które zwołano na 8 maja 2018 r.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji akcje BAH kosztowały 9,3 zł, co oznacza stopę dywidendy w wysokości 9,89 proc. (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+