🟢 Ceny na rynkach idą w górę. Każdy członek naszej 120-tysięcznej społeczności potrafi to wykorzystać. Ty także możesz.
Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

Grupa Azoty i Politechnika Krakowska mają umowę o współpracy m.in. w obszarze kształcenia

Opublikowano 22.02.2024, 13:10
© Reuters.  Grupa Azoty i Politechnika Krakowska mają umowę o współpracy m.in. w obszarze kształcenia
ATTP
-

Warszawa, 22.02.2024 (ISBnews) - Grupa Azoty (WA:ATTP) oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy, podała spółka. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Umowa umożliwi współpracę w obszarze naukowo-technicznym, obejmującą m.in. udział specjalistów Politechniki w pracach realizowanych przez Grupę Azoty oraz wykonywanie przez pracowników uczelni badań i ekspertyz na rzecz spółki. Strony rozważają wspólny udział w konsorcjach dotyczących projektów badawczych finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych. Porozumienie otwiera także drogę do współpracy patronackiej nad kierunkami studiów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz organizacji wspólnych szkoleń i praktyk dla studentów Politechniki w Grupie Azoty, podano.

"Badania i rozwój to jeden z najważniejszych obszarów w strategii Grupy Azoty. Odpowiadając na oczekiwania wobec naszej branży i wyzwania stojące przed przemysłem chemicznym, podpisaliśmy umowę z renomowanym ośrodkiem kształcenia kadry inżynierskiej, jakim jest Politechnika Krakowska. Jako Grupa Azoty przykładamy ogromną wagę do zrównoważonych technologii, umożliwiających optymalizację i ograniczenie zużycia energii elektrycznej, stąd jesteśmy zainteresowani współpracą ze szczególnym naciskiem na obszar zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że to jeden z ważniejszych kierunków studiów w kontekście rozwoju krajowego przemysłu i wyzwań, z jakimi mierzy się cała europejska branża chemiczna" - powiedział członek zarządu, dyrektor generalny Grupy Azoty Zbigniew Paprocki, cytowany w komunikacie.

"Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej konsekwentnie rozwija działalność badawczą i dydaktyczną pozwalającą kompleksowo podejmować rynkowe wyzwania, dotyczące m.in. urbanizacji i metropolizacji. Obecnie są one ukierunkowane na kształtowanie i wdrażanie koncepcji SMART, która umiejętnie łączy rozwiązania inteligentne w zakresie zarządzania infrastrukturą miast i regionów z podnoszeniem jakości przestrzeni i standardu życia mieszkańców przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych i uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju. Współpraca Wydziału z otoczeniem gospodarczym, w szczególności z podmiotami strategicznymi dla gospodarki takimi jak Grupa Azoty, jest kluczowa dla rozwoju nauki i komercjalizacji wyników badań oraz dostosowywania programów kształcenia do aktualnych wymagań rynkowych" - dodał prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki PK Piotr Beńko.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,66 mld zł w 2022 r.

(ISBnews)

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.