Rynek akcji Polski zamknął sesję spadkami. WIG30 stracił 0,43%

Rynek akcji Polski zamknął sesję spadkami. WIG30 stracił 0,43%

Investing.com  | 19.04.2019 20:10

Rynek akcji Polski zamknął sesję spadkami. WIG30 stracił 0,43%

Investing.com – Rynek akcyjny Polski zamknął handel piątkowy spadkami, ze względu na straty w sektorach: ropy i gazu, chemicznym oraz mediów, które ciągnęły indeksy w dół.

W momencie zamknięcia na Giełdzie w Warszawie, indeks WIG30 spadł o 0,43%.

Wśród komponentów indeksu WIG30 najlepszy wynik zanotowała spółka Eurocash s.a. (WA:EUR), która zyskała 2,97% czyli 0,66 pkt., zamykając sesję na poziomie 22,90. Tymczasem spółka Play Communications SA (WA:PLY) wzrosła o 2,14% czyli 0,52 pkt., zamykając sesję na poziomie 24,82, a spółka Bank Polska Kasa Opieki s.a. (WA:PEO) zamknęła się nad kreską 1,65% czyli 1,90 pkt., zamykając sesję na poziomie 116,90.

Najsłabiej wypadła spółka Grupa Lotos s.a. (WA:LTSP), która spadła 2,53% czyli 2,18 pkt., zamykając sesję na poziomie 83,92. Spółka Jastrzębska Spółka Węglowa s.a. (WA:JSW) straciła 2,33% czyli 1,40 pkt., zamykając sesję na poziomie 58,75, a spółka Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA (WA:PGN) była pod kreską 2,02% czyli 0,12 pkt., zamykając sesję na poziomie 6,05.

Łączna liczba spółek spadkowych przewyższyła ilość spółek zyskujących notowanych na Giełdzie w Warszawie wynikiem 0 do 0.

Kontrakty terminowe typu futures na ropę WTI z dostaw w maju jest nad kreską 0,38%, czyli 0,24, osiągając poziom $64,00 za baryłkę. Tymczasem na rynku towarów i surowców Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostaw w czerwcu traci 0,04%, czyli 0,03 przebijając poziom $71,95 za baryłkę, a Kontrakty terminowe na złoto z dostaw w czerwcu spada 0,01% czyli 0,01 przebijając poziom $1.277,90 za troy uncję.

EUR/PLN był nad kreską 0,07% na poziomie 4,2793, natomiast kurs USD/PLN poszedł w dół 0,06% do poziomu 3,8056.

Notowania Futures na US Dollar Index były nad kreską 0,49% na poziomie 97,132.

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+