Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 1,68%

Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 1,68%

Investing.com  | 20.11.2020 18:10

Rynek akcji Polski zamknął sesję wzrostami. WIG30 zyskał 1,68%

Investing.com – Rynek akcyjny Polski zamknął handel piątkowy wzrostami, ze względu na zyski w sektorach: podstawowych materiałów, informatycznym oraz bankowym, które ciągnęły indeksy w górę.

W momencie zamknięcia na Giełdzie w Warszawie, indeks WIG30 zwyżkował o 1,68%i zaatakował 1-miesięczne maksima.

Wśród komponentów indeksu WIG30 najlepszy wynik zanotowała spółka Allegro (WA:ALEP), która zyskała 8,93% czyli 6,42 pkt., zamykając sesję na poziomie 78,32. Tymczasem spółka Asseco Poland (WA:ACPP) wzrosła o 5,65% czyli 3,70 pkt., zamykając sesję na poziomie 69,20, a spółka Santander Bank Polska SA (WA:SPL1) zamknęła się nad kreską 4,09% czyli 7,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 178,20.

Najsłabiej wypadła spółka Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo SA (WA:PGN), która spadła 3,04% czyli 0,15 pkt., zamykając sesję na poziomie 4,79. Spółka mBank s.a. (WA:MBK) straciła 2,63% czyli 4,40 pkt., zamykając sesję na poziomie 162,60, a spółka LPP s.a. (WA:LPPP) była pod kreską 2,00% czyli 140,00 pkt., zamykając sesję na poziomie 6.865,00.

Łączna liczba spółek wzrostowych przewyższyła ilość spółek tracących notowanych na Giełdzie w Warszawie wynikiem 324 do 234, a 119 z nich zakończyły sesję bez zmian.

Kontrakty terminowe typu futures na ropę WTI z dostaw w styczniu jest nad kreską 0,12%, czyli 0,05, osiągając poziom $41,95 za baryłkę. Tymczasem na rynku towarów i surowców Kontrakty terminowe na ropę Brent z dostaw w styczniu zyskuje 0,57%, czyli 0,25 przebijając poziom $44,45 za baryłkę, a Kontrakty terminowe na złoto z dostaw w grudniu rośnie 0,49% czyli 9,15 przebijając poziom $1.870,65 za troy uncję.

EUR/PLN był nad kreską 0,01% na poziomie 4,4626, natomiast kurs USD/PLN poszedł do góry 0,15% do poziomu 3,7639.

Notowania Futures na US Dollar Index były nad kreską 0,10% na poziomie 92,380.

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację Investing.com

Korzystaj z bezpłatnych notowań, wykresów i alertów o akcjach, indeksach, walutach, towarach i obligacjach w czasie rzeczywistym.
Bezpłatne analizy techniczne i prognozy o najwyższej jakości w zasięgu Twojej ręki.

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.

';