🟢 Ceny na rynkach idą w górę. Każdy członek naszej 120-tysięcznej społeczności potrafi to wykorzystać. Ty także możesz.
Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Opublikowano 22.06.2021, 12:48
JP225
-
HK50
-
ESM24
-
WIG
-

NCIndex ustanowił swój dotychczasowy cykliczny szczyt pod koniec lipca ubiegłego roku, a więc dokładnie 40 miesięcy po poprzednim cyklicznym szczycie z końca marca 2017 roku. Można podejrzewać, że od tamtej pory na tym rynku trwa faza dystrybucji akcji. Dalsze losy tego indeksu w średnioterminowej perspektywie są trudne do oceny, bo o ile w poprzednich cyklach Kitchina NCIndex od razu po minięciu szczytu wchodził w cykliczną bessę, o tyle obecnie można sobie wyobrazić formację szczytową będącą lustrzanym odbicie 16-miesięcznej formacji dołkowej z okresu listopad 2018-marzec 2020. W takim przypadku faza dystrybucji poprzedzająca właściwy cykliczny spadek potrwałaby do okolic listopada br.

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Ponieważ w USA 10-letni „decennial pattern” i 4-letni „cykl prezydencki” sugerują zakupy akcji w odpowiednio połowie przyszłego roku i na koniec III kw. przyszłego roku, to można sobie wyobrazić, że do tego czasu NCIndex uformuje – spadając do poziomu dołka z 2009 roku a zarazem szczytu z 2017 roku – prawe ramię formacji „odwróconej głowy z ramionami”, które lewe ramię to okres 2008-2010, a potem w latach 2023-2024 wybije się – pokonując poziom szczytów z 2020 i 2010 roku – z tej formacji w górę wychodząc w szczycie hossy powyżej poziomów szczytu z 2007 roku.

WIG20 obronił wczoraj dolne ograniczenie rozpoczętego w marcu krótkoterminowego trendu wzrostowego (-0,06 proc.). Standardowy MACD dla tego indeksu nadal spadał poniżej swojej zniżkującej linii sygnału. Pozostałe główne indeksy GPW również zanotowały wczoraj niewielkie zmiany.

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Cena kontraktów na S&P 500 dynamicznie odrobiła wczoraj swe duże poniedziałkowe straty (+1,5 proc.) i dziś rano utrzymywała się w okolicach wczorajszego zamknięcia. W Azji dziś rano dominowały wzrosty. Najsilniej – o 3,1 proc. – zwyżkował odrabiający duże poniedziałkowe straty japoński Nikkei 225. Hinduski Sensex wyszedł na swój najwyższy poziom w historii. Najsilniej – o 0,62 proc. – spadł Hang Seng.

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Akcje spółki Powszechny Zakład Ubezpieczeń (C/Z 12,33, C/WK 1,71, kapitalizacja 33,2 mld zł) były w tym miejscu wspominane 3 listopada ub.r., 21 grudnia ub.r. oraz 14 kwietnia br. Tego ostatniego dnia kurs akcji spółki zamknął się na poziomie 33,04 zł. Wczoraj jedna akcja spółki zamknęła się na poziomie 38,60 zł. Zbliżanie się kursu akcji spółki do górnego ograniczenia kanału średnioterminowego trendu wzrostowego rozpoczętego w październiku ub.r. oraz górnego ograniczenia kanału długoterminowego trendu spadkowego czyni przesłanki stojące za zwróceniem uwagi na akcje tej spółki 2 miesiące temu nieaktualnymi.

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie  od wczoraj, można wspomnieć roczną dynamikę sprzedaży detalicznej w Australii w maju:

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

… najwyższą od 2012 roku roczną dynamikę PPI w Polsce w maju:

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

… lekki spadek wysokości długu publicznego Polski w kwietniu:

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

… oraz saldo obrotów bieżących Węgier w I kw. br.:

NCIndex już prawie 11 miesięcy po swoim cyklicznym szczycie

Najnowsze komentarze

Wczytywanie kolejnego artykułu...
Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.