🟢 Ceny na rynkach idą w górę. Każdy członek naszej 120-tysięcznej społeczności potrafi to wykorzystać. Ty także możesz.
Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

5 najważniejszych wiadomości z rynków finansowych, piątek

Opublikowano 03.08.2018, 11:56
© Reuters.  5 najważniejszych wiadomości z rynków finansowych dziś
DJI
-
JP225
-
KHC
-
USD/CNY
-
AAPL
-
ESM24
-
CL
-
NQM24
-
IXIC
-
GRPN
-

Investing.com - 5 najważniejszych wiadomości, z rynków finansowych, o których powinien wiedzieć każdy inwestor dziś – piątek, 3 sierpnia:

  1. Wzrost płac w centrum uwagi w dzisiejszym raporcie o zatrudnieniu

Jeszcze dziś o godzinie 14:30 amerykański Departament Pracy opublikuje lipcowy raport o zmianach zatrudnienia w sektorach pozarolniczych, przy czym większe zainteresowanie niż samo zatrudnienie przyciągną dane na temat wzrostu płac.

Prognozowany jest wzrost zatrudnienia o 193,000, po utworzeniu w czerwcu 213,000 nowych miejscu pracy, podczas gdy stopa bezrobocia według szacunków spadnie do 3,9% z aktualnej na poziomie 4,0%.

Jednak największe zainteresowanie przyciągną informacje na temat średniego godzinowego wynagrodzenia, gdzie oczekiwane jest ich umocnienie o 0,3%, nieznacznie szybciej niż odnotowany miesiąc wcześniej wzrost o 0,2%. W ujęciu rocznym przewiduje się, że płace wzrosną 2,7%, podobnie jak w czerwcu.

Optymistyczne wyniki, mogą spowodować, że Rezerwa Federalna zwróci uwagę na inflację, podczas gdy rozważa kolejne podwyżki stóp procentowych. Fed poinformował w tym tygodniu, że będzie kontynuował podwyżki, jeśli gospodarka będzie nadal wykazywać "trwałą ekspansję", wspieraną przez silny rynek pracy i inflację zbliżoną do poziomu docelowego.

  1. Japonia wyprzedza Chiny na pozycji drugiego największego rynku akcji na świecie, gdzie nadal ważą taryfy celne

Chińskie akcje notują obniżenia w obliczu narastających obaw o taryfy celne, tracąc 2,9 bln USD względem styczniowego maksimum, spadając tym samym na trzecie miejsce wśród największych światowych giełd.

Opublikowane po czwartkowym zamknięciu dane Bloomberg wykazały, że chińskie akcje osiągnęły wartość 6,09 bln USD, spadając poniżej poziomu 6,16 bln USD, na jaki wyceniane są akcje japońskie. Stany Zjednoczone pozostają największym rynkiem, wartym 31 bln USD.

Zaostrzanie napięć handlowych pomiędzy USA a Pekinem spowodowało gwałtowne spadki akcji chińskich wraz z kursem juana.

W piątek rano chińska waluta zanurkowała do poziomu 15-miesięcznego minimum w odniesieniu do dolara amerykańskiego, znajdując się na dobrej drodze do zarejestrowania ósmego z rzędu spadkowego tygodnia, co stanowi najdłuższy okres od momentu wprowadzenia nowoczesnego systemu kursów walutowych w 1994 roku.

Chiński sektor usług rozwijał się w lipcu w najwolniejszym tempie od czterech miesięcy, gdzie odnotowano najsłabszy wzrost nowych transakcji od grudnia 2015 roku, jak wykazało piątkowe sprawozdanie

Tymczasem nastroje biznesowe dotyczące przyszłych inwestycji odnotowały drugi najsłabszy wynik w historii, przy czym respondenci obwinili tu obawy związane z restrukturyzacją firmy i wpływem wojny handlowej na linii USA-Chiny.

  1. Amerykańskie kontrakty terminowe ostrożnie przed raportem o zatrudnieniu

Amerykańskie kontrakty terminowe wskazywały na płaskie otwarcie na Wall Street, ponieważ traderzy pozostawali w ostrożnych nastrojach przed amerykańskim raportem o zatrudnieniu. Dzień wcześniej indeks Nasdaq Composite zakończył sesję umocnieniem o 1,24%, wspierany przez powszechny wykup akcji Apple (NASDAQ:AAPL), który spowodował, że kapitalizacja rynkowa tego giganta technologicznego przekraczała poziom 1 bln USD.

Do godziny 11:55, kontrakty terminowe na indeks Dow wskazują na wzrost o 2 pkt. (0,01%), kontrakty terminowe na indeks S&P 500 nie odnotowują zmian, podczas gdy na Nasdaq 100 umocniły się o 6 pkt. (0,08%).

Tymczasem w Europie większość głównych giełd kontynentu na plusach, gdzie inwestorzy świętowali optymistyczne raporty finansowe.

Wcześniej chińskie akcje powiększyły jeszcze wcześniejsze straty, a ich wartość spadła poniżej wartości akcji japońskich, a tym samym rynek chiński stracił swoją pozycję jako drugiego pod względem wielkości rynku na świecie, pozycję którą piastował od 2014 roku. Japoński Nikkei zakończył niewielkim wzrostem o 0,05%.

  1. Sezon publikacji wyników finansowych spowalnia

Poznaliśmy już większość wyników finansowych spółek za drugi kwartał, gdzie ponad 80% firm indeksu S&P, które już zaraportowało, przewyższyło prognozy dotyczące zysków.

Zaledwie 8 firm indeksu S&P opublikuje swoje raporty w piątek, osiągając tym samym całkowitą liczbę 406 spółek.

Inwestorzy wyczekują jednak na kilka dzisiejszych publikacji.

Prognozowane jest, że Kraft Heinz (NASDAQ:KHC) odnotuje kwartalny zysk w wysokości 92 centów na akcję, a także sprzedaż na poziomie 6,6 mld USD

Ponadto także Groupon (NASDAQ:GRPN) przedstawi dziś swoje wyniki. Analitycy spodziewają się, że firma zarejestruje zysk w wysokości 3 centów na akcję oraz sprzedaż na pułapie 632 mln USD. Akcje Groupon w ciągu ostatnich trzech miesięcy rosły.

  1. Ceny ropy odnotowują wahania przed danymi dotyczącymi produkcji z łupków w USA

W piątek ceny ropy naftowej odnotowywały wahania w porannej sesji, gdzie spadek zapasów naftowych w kluczowym punkcie dostaw w USA wspierał nastroje inwestorów, podczas gdy wyczekiwali oni na dane dotyczące aktywności wiertniczej w USA, w związku z obawami o rosnącą produkcję.

Genscape poinformował w czwartek, że zapasy amerykańskiej ropy West Texas Intermediate w Cushing, w stanie Oklahoma – kluczowym punkcie dostaw ropy notowanej na nowojorskiej giełdzie towarowej (NYMEX) – spadły o 1,1 mln baryłek od piątku, 27 lipca. Potwierdzając tym samym oficjalne środowe dane, z których wynikało, że te zapasy zmniejszyły się w zeszłym tygodniu o 1,338 mln baryłek.

Zyski ograniczane były jednak w obliczu obaw o rosnącą produkcję OPEC i Rosji.

Uczestnicy rynku będą bacznie obserwować piątkowy raport Baker Hughes, dotyczący produkcji w USA.

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.