DZIEŃ NA GPW: WIG20 może lekko spadać na otwarciu, wsparciem 2.350 pkt.

DZIEŃ NA GPW: WIG20 może lekko spadać na otwarciu, wsparciem 2.350 pkt.

PAP  | 29.01.2019 08:50

DZIEŃ NA GPW: WIG20 może lekko spadać na otwarciu, wsparciem 2.350 pkt.

(PAP) WIG20 może lekko spadać na otwarciu, jednak wsparcie dla indeksu na poziomie 2.350 pkt. powinno się obronić - ocenił Adam Korecki, makler z TMS Brokers.

"Otwarcie powinno być na niewielkim minusie w efekcie słabego zamknięcia w USA i lekkich spadków kontraktów na amerykańskie indeksy" - powiedział Korecki PAP Biznes.

"Krótkoterminowe wsparcie dla WIG20 na 2.350 pkt. powinno się wybronić. Jeśli nie dojdzie do pogłębienia spadków w USA, to WIG20 nie powinien spaść poniżej tego poziomu" - dodał.

Korecki ocenił, że ważne dla zachowania rynków we wtorek będą wyniki amerykańskich spółek oraz wieczorne głosowanie w sprawie Brexitu w brytyjskim Parlamencie.

Poniedziałkowa sesja na GPW przyniosła spadki większości głównych indeksów. WIG20 spadł o 1,17 proc. do 2.370,62 pkt., zaś mWIG40 zniżkował o 0,19 proc. - dla obu indeksów była to trzeci z rzędu dzień spadków. sWIG80 wzrósł o 0,27 proc. do najwyższego poziomu od 5 listopada 2018 r. WIG poszedł w dół o 0,82 proc.

Dow Jones podczas poniedziałkowej sesji stracił ponad 200 punktów, zniżkowały też pozostałe główne indeksy na Wall Street. Do pogorszenia nastrojów przyczyniły się słabe wyniki i prognozy finansowe amerykańskich spółek, w tym koncernu Caterpillar i Nvidia, które pogłębiają obawy o stan globalnej koniunktury.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,84 proc., S&P 500 spadł o 0,78 proc., Nasdaq Comp (WA:CMP). poszedł w dół 1,11 proc.

Niewielkie zmiany na giełdach w Azji we wtorek. W Japonii indeks Nikkei 225 zyskał 0,08 proc. W Chinach wskaźnik SCI w górę o 0,2 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng bez większych zmian. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI na plusie o 0,3 proc. W Indiach indeks Sensex traci 0,2 proc.

We wtorek rano kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,2 proc., na FTSE 100 idą w górę o 0,25 proc., a na DAX rosną o 0,1 proc. Futures na S&P 500 i DJI spadają po 0,2 proc.

Złoty pozostaje bez większych zmian do euro i dolara. Ropa WTI drożeje o 0,3 proc., a miedź na Comex idzie w górę o 0,6 proc.

We wtorek wieczorem brytyjska Izba Gmin będzie głosowała nad serią poprawek do uchwały, wyrażającej wolę parlamentu co do dalszego przebiegu negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To konsekwencja przegranego wcześniej głosowania nad projektem umowy o wystąpieniu z UE, który przedstawiła parlamentarzystom premier Theresa May.

W USA publikację raportów kwartalnych zaplanowały na wtorek m.in. Apple (NASDAQ:AAPL), Verizon, 3M, Lockheed Martin (NYSE:LMT), eBay i Pfizer.

Informacje o wynikach podają także spółki z GPW. W poniedziałek po sesji szacunki podały Amrest (wzrost przychodów w IV kwartale o 23,3 proc. do 443 mln euro) oraz Forte (wzrost EBITDA w IV kw. do 32,9 mln zł z 25,4 mln zł przed rokiem). (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 中文 香港 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+