🟢 Ceny na rynkach idą w górę. Każdy członek naszej 120-tysięcznej społeczności potrafi to wykorzystać. Ty także możesz.
Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

DZIEŃ NA RYNKACH: S&P 500 i Nasdaq z rekordami po przemówieniu Powella

Opublikowano 10.07.2019, 16:03
Zaktualizowano 10.07.2019, 16:11
© Reuters.  DZIEŃ NA RYNKACH: S&P 500 i Nasdaq z rekordami po przemówieniu Powella
USD/JPY
-
UK100
-
FCHI
-
DJI
-
DE40
-
STOXX50
-
GS
-
CMCSA
-
ICE
-
IBM
-
CMI
-
LCO
-
LEVI
-

(PAP) S&P 500 i Nasdaq rozpoczęły sesję z rekordowymi poziomami, a w Europie przeważają wzrosty. Inwestorzy zakładają, że Fed może obniżyć stopy proc. po przemówieniu prezesa Fedu. Obligacje USA umacniają się, a kurs dolara idzie w dół.

Indeks S&P 500 rośnie o 0,52 proc., Dow Jones Industrial zwyżkuje o 0,34 proc., a Nasdaq rośnie o 0,85 proc.

Indeksy S&P 500 i Nasdaq po raz kolejny przekroczyły rekordowe poziomy. Indeks S&P 500 o godz. 15.50 przekorczył próg 3.000 pkt. po raz pierwszy w historii.

Levi Strauss (NYSE:LEVI) idzie w dół o 9,5 proc. po tym, jak spółka podała, że w II kw. zyski spadły o 17 proc.

Walory T-Mobile US rosną o 4 proc., bowiem spółka telekomunikacyjna zastąpi przejmowaną przez IBM (NYSE:IBM) firmę Red Hat w indeksie S&P 500.

Akcje Tesli rosną o 2 proc., ponieważ firma przygotowuje się do zwiększenia produkcji samochodów elektrycznych w fabryce w kalifornijskim Fremont po osiągnięciu nowego rekordu wydajności - podała w środę agencja Bloomberga, powołując się na wewnętrzny komunikat firmy.

Notowania Comcast (NASDAQ:CMCSA) rosną o ponad 2 proc. - Goldman Sachs (NYSE:GS) podniósł rekomendację dla akcji spółki do "kupuj" z "trzymaj" oraz podniósł cenę docelową akcji koncernu do 54 USD z 44 USD.

Deere spada o 1 proc., ponieważ UBS obniżył rekomendacje dla akcji firmy do "neutralnie" z "kupuj".

W Europie indeks Euro Stoxx 50 rośnie o 0,21 proc., niemiecki DAX zniżkuje o 0,08 proc., francuski CAC 40 idzie w górę o 0,42 proc., a brytyjski FTSE 100 zyskuje 0,1 proc.

Akcje Deutsche Banku rosną o 2 proc. - bank notował od poniedziałku mocne spadki po ogłoszeniu planów restrukturyzacyjnych.

Rosną akcje producentów chipów: AMS o 5 proc., STMIcroelectronics i Infineon o ok. 2,5 proc.

Airbus idzie w górę o prawie 2,5 proc., ponieważ po raz pierwszy od ośmiu lat wyprzedził w dostawach samolotów największego rywala Boeinga, dzięki czemu Airbus stał się największym producentem samolotów na świecie, po spadku dostaw po stronie Boeinga o 37 proc. w I połowie 2019 r.

Spółka wydobywcza Polymetal International spada o ponad 5 proc. po tym, jak PPF Group sprzedała udziały w spółce.

Dolar osłabia się o 0,38 proc. wobec koszyka walut do 97,12 pkt.

Eurodolar idzie w górę o 0,37 proc. do 1,125.

Kwotowanie USD/JPY spada o 0,24 proc. do 108,56.

Kurs funta zwyżkuje o 0,22 proc. wobec dolara do 1,2514.

Rentowność 10-letnich UST spada o 2 pb do 2,05 proc.

Z kolei dochodowość 10-letnich niemieckich bundów rośnie o 4 pb do: -0,32 proc.

Na rynku paliw ropa WTI na NYMEX rośnie o 2,64 proc. do 59,38 USD za baryłkę, a Brent na ICE (NYSE:ICE) idzie w górę o 2,6 proc. do 65,82 USD/b.

POWELL: NIEPEWNOŚCI PRZYĆMIEWAJĄ PERSPEKTYWY DLA WZROSTU

Po ostatnim posiedzeniu FOMC niepewności związane z napięciami handlowymi oraz obawami o światowy wzrost nadal miały negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarki USA - wynika z tekstu wystąpienia prezesa Fedu Jerome Powell, które wygłosi przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA.

"Wielu uczestników posiedzeń FOMC stwierdziło, że argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu" - dodał Powell.

Zdaniem Powella istnieje ryzyko, że słaba inflacja może okazać się bardziej trwała niż wcześniej się spodziewano. Dodał, że presja inflacyjna pozostaje niska.

W czwartek Powell będzie zeznawał przed komisją bankową Kongresu.

W środę planowana jest publikacja "minutek" z ostatniego posiedzenia FOMC, a w czwartek i piątek opublikowane zostaną dane o czerwcowej inflacji w USA.

Rynki obstawiają prawdopodobieństwo obniżenia stóp proc. w lipcu na 95 proc.

„Fed nigdy nie zawiódł rynku, który miał tak silne oczekiwania co do działania” - napisał Joseph Lavorgna, główny ekonomista obu Ameryk w Natixis.

„Branie pod uwagę obniżek stóp proc. przez Fed wynika nie tylko z obaw o wzrost, ale także z inflacji, która pozostaje znacznie poniżej celu oraz oczekiwań inflacyjnych, które są przechylone na stronę negatywną” - powiedział Kevin Cummins (NYSE:CMI), starszy ekonomista z NatWest Markets.

Także w czwartek poznamy zapiski z czerwcowego posiedzenia EBC dot. polityki monetarnej.

NEGOCJACJE USA-CHINY TRWAJĄ

Amerykańskie firmy będą mogły uzyskać pozwolenie na sprzedaż swoich produktów chińskiemu koncernowi technologicznemu Huawei, o ile nie będzie to stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA - zapowiedział we wtorek sekretarz handlu Wilbur Ross.

Ross podkreślił, że Huawei pozostanie na "czarnej liście" i że nadal należy liczyć się z odmową przyznania licencji. Zapowiedział jednak, że ministerstwo wyda takie pozwolenia w przypadkach niestanowiących zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa.

Amerykańscy i chińscy urzędnicy handlowi przeprowadzili we wtorek „konstruktywną” rozmowę telefoniczną - powiedział doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow.

Przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozmawiali we wtorek z chińskim wicepremierem Liu He i ministrem handlu Zhong Shanem.

Kudlow powiedział, że rozmowy „poszły dobrze”. Obie strony rozmawiały o spotkaniu "twarzą w twarz". Przestrzegł jednak przed zbytnim optymizmem w związku ze wznowieniem rozmów, które załamały się w maju.

„Tu nie ma cudów” - powiedział Kudlow.

"Zimą i wiosną nastąpił postęp, a potem negocjacje weszły w impas. Mam nadzieję, że uda nam się je wznowić tam, gdzie skończyliśmy, ale jeszcze nie wiemy, czy tak się stanie" - dodał.

Chińskie Ministerstwo Handlu oświadczyło, że obie strony „wymieniły poglądy na temat realizacji konsensusu przywódców dwóch krajów na spotkaniu w Osace”. Nie podano żadnych innych szczegółów.

KE PODTRZYMUJE PROGNOZĘ WZROSTU PKB NA 2019 R.

Ekonomiści Komisji Europejskiej podtrzymali prognozę dynamiki PKB dla strefy euro na 2019 r. na poziomie 1,2 proc., a na 2020 r. obniżyli do 1,4 proc. z 1,5 proc. KE obniżyła prognozy dla inflacji w eurolandzie na 2019 r. do 1,3 proc. z 1,4 proc., na 2020 r. też obniżono do 1,3 proc. z 1,4 proc.

Według prognoz KE "odbicie oczekiwane w dalszej części roku, może wyglądać słabiej niż wcześniej prognozowano, ponieważ globalny cykl produkcyjny nie osiągnął jeszcze najniższych poziomów, a perspektywy handlu i inwestycji nadal pozostają niepewne ze względu na protekcjonizm".

Tymczasem w Chinach ceny konsumpcyjne w wzrosły w czerwcu o 2,7 proc. rdr - podało biuro statystyczne. Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,7 proc., po zwyżce wcześniej o 2,7 proc. (PAP Biznes)

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.