🟢 Ceny na rynkach idą w górę. Każdy członek naszej 120-tysięcznej społeczności potrafi to wykorzystać. Ty także możesz.
Zdobądź 40% ZNIŻKĘ

DZIEŃ NA RYNKACH: Wahania indeksów na Wall Street - spore spadki w ochronie zdrowia

Opublikowano 18.04.2019, 17:49
© Reuters.  DZIEŃ NA RYNKACH: Wahania indeksów na Wall Street - spore spadki w ochronie zdrowia
USD/JPY
-
UK100
-
FCHI
-
DJI
-
DE40
-
STOXX50
-
DBKGn
-
BIIB
-
ULVR
-
AGN
-
ICE
-
PFE
-
PM
-
MS
-
TRV
-
AXP
-
UNH
-
LCO
-
BX
-
META
-
CNC
-
005930
-
PINS
-

(PAP) Sektor opieki zdrowotnej po raz drugi z rzędu ciągnie Wall Street w dół - indeksy na giełdach w USA wahają się, mimo lepszych od oczekiwań danych nt. sprzedaży detalicznej i bezrobocia. W Europie przed przerwą wielkanocną przeważają wzrosty. Umacniają się obligacje na bazowych rynkach długu.

Indeks S&P 500 spada o 0,08 proc., Dow Jones Industrial zniżkuje o 0,18 proc., a Nasdaq idzie w dół o 0,28 proc.

Podczas sesji indeks S&P 500 spadł podczas sesji poniżej 2.900 pkt, a sektor opieki zdrowotnej spadł w tym tygodniu o ponad 5 proc., ponieważ inwestorzy obawiają się propozycji wysuwanych przez demokratycznych kongresmenów.

Dyrektor generalny UnitedHealth (NYSE:UNH), David Wichmann, podczas konferencji w tym tygodniu nazwał propozycje takie jak „Medicare for All” zagrożeniem dla relacji pacjentów z lekarzami.

Akcje Pfizer (NYSE:PFE) i Centene (NYSE:CNC) notowały największe spadki w sektorze opieki zdrowotnej - obi traciły odpowiednio: ponad 3 proc. i prawie 2 proc. Biogen (NASDAQ:BIIB), Allergan (NYSE:AGN) i Abiomed były na minusie.

Blackstone (NYSE:BX) rośnie o 7 proc., ponieważ fundusz private equity ogłosił, że planuje zmienić formę prawną na korporację z publicly traded partnership (PTP). Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca – podał fundusz w komunikacie przy okazji ogłaszania wyników kwartalnych.

Decyzja została podjęta po tym, jak rywale Blackstone KKR & Co oraz Areas Management Corp zdecydowali się na zmianę formy prawnej na korporacyjną, po obniżeniu podatków dla korporacji do 21 proc. z 35 proc.

Blackstone zarządza aktywami o wartości 511,8 mld dolarów – analitycy spodziewali się 495,71 mld USD.

Notowania koncernu tytoniowego Philip Morris (NYSE:PM) rosną o 0,6 proc. Firma ogłosiła, że skorygowany zysk na akcję w I kw. był lepszy od oczekiwań o 9 centów. Lider republikańskiej większości w Kongresie Mitch McConnell zapowiedział w czwartek, że chce, aby wyroby tytoniowe były dostępne od 21. roku życia.

Akcje American Express (NYSE:AXP) idą w górę o 1,6 proc. – w I kw. skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,01 USD. Oczekiwano 1,99 USD.

Walory towarzystwa ubezpieczeniowego Travelers (NYSE:TRV) rosną o 3 proc. – spółka podała lepszy o 9 centów od oczekiwań zysk na akcję.

Koncern przemysłowy HoneyWell zyskuje 3 proc. – skorygowany zysk na akcję był o 9 centów lepszy od oczekiwań.

Akcje banku Morgan Stanley (NYSE:MS) zniżkują o 1,3 proc., bowiem Citi obniżył rekomendację dla akcji banku do „neutralnie” z „kupuj”.

Notowania portalu społecznościowego Facebook (NASDAQ:FB) spadają o 0,6 proc. - spółka podała, że „niechcący przejęła” kontakty e-mailowe ponad 1,5 mln użytkowników portalu bez ich wiedzy.

Na koreańskiej giełdzie spore spadki notował Samsung (KS:005930), ponieważ recenzenci sprzętu donosili, że ekrany nowego modelu smartfona firmy Galaxy Fold psują się po kilku dniach. Galaxy Fold ma wejść na rynek 26 kwietnia.

Podczas debiutu giełdowego portal społecznościowy Pinterest (NYSE:PINS) wzrosły o 25 proc. Cena akcji na IPO została ustalona na 19 USD, by pójść w górę podczas otwarcia do 23,75 USD za akcję.

W Europie indeks Euro Stoxx 50 rośnie o 0,55 proc., niemiecki DAX zwyżkuje o 0,5 proc., francuski CAC 40 idzie w górę o 0,31 proc., a brytyjski FTSE 100 traci 0,1 proc.

Akcje Deutsche Banku spadają o 0,3 proc., a Commerzbanku o 0,6 proc.

Agencja Bloomberga podała w czwartek, że Deutsche Bank (DE:DBKGn) „przygotowuje plan B”, na wypadek niepowodzenia w negocjacjach dotyczących fuzji z Commerzbankiem. Rozmowy między przedstawicielami obu banków trwają od pięciu tygodni i według doniesień medialnych na horyzoncie nie widać porozumienia.

Deutsche Bank zapowiedział, że wyda komunikat ws. postępów w rozmowach nt. fuzji z Commerzbankiem przy okazji publikacji kwartalnego raportu finansowego 26 kwietnia.

Bloomberg podał później w czwartek, że DWS Group, dział Deutsche Banku zajmujący się zarządzaniem aktywami, rozpoczęło wstępne rozmowy nt. wejścia w partnerstwo z takimi firmami jak UBS czy AXA. Źródła donoszą, że utrata kontroli przez Deutsche Bank nad DWS nie jest brana pod uwagę.

W Europie lepsze od oczekiwań wyniki finansowe za I kw. podała Unilever (LON:ULVR) i Schneider - ich akcje rosną odpowiednio: o 1,8 proc. i 3 proc.

Dolar umacnia się o 0,34 proc. wobec koszyka walut do 97,34 pkt.

Eurodolar idzie w dół 0,48 proc. do 1,1242.

Kwotowanie USD/JPY rośnie o 0,09 proc. do 111,91.

Kurs funta zniżkuje o 0,23 proc. wobec dolara do 1,3007.

Rentowność 10-letnich UST spada o 4 pb do 2,56 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 17 pb.

Z kolei rentowność 10-letnich niemieckich bundów spada o 6 pb do +0,02 proc.

Na rynku paliw ropa WTI na NYMEX spada o 0,16 proc. do 63,64 USD za baryłkę, a Brent na ICE (NYSE:ICE) idzie w górę o 0,08 proc. do 71,69 USD/b.

MEDIA: UMOWA USA-CHINY NA PRZEŁOMIE MAJA I CZERWCA

Agencja Bloomberga podała we wtorek, że do początku maja może zostać ogłoszone zawarcie umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami.

Przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin planują podróż do Pekinu na przełomie kwietnia i maja, a w następnym tygodniu wicepremier Chin Liu He uda się na negocjacje do Waszyngtonu.

Wówczas negocjatorzy chcą ogłosić, że strony zawarły porozumienie handlowe i podać szczegóły dotyczące spotkania między prezydentami Donaldem Trumpem i Xi Jinpingiem, na którym doszłoby do oficjalnego podpisania umowy, prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca.

Jedną z rozważanych opcji jest zorganizowanie szczytu podpisów przywódców w Japonii, w którym Trump ma podróżować w maju, aby spotkać się z Naruhito, który 1 maja zostanie zaprzysiężony na nowego cesarza Japonii.

USA: SPRZEDAŻ DETALICZNA W GÓRĘ, BEZROBOCIE W DÓŁ

Sprzedaż detaliczna w USA w marcu wzrosła o 1,6 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca - podali statystycy Departamentu Handlu. Analitycy oczekiwali wzrostu o 1,0 proc. To najwyższy wzrost od września 2017 r.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 5 tys. do 192 tys. - poinformował Departament Pracy USA. Oczekiwano 205 tys. To najniższy odczyt wskaźnika od 50 lat.

Według wstępnych wyliczeń za kwiecień, PMI w przemyśle USA wyniósł 52,4 pkt. Oczekiwano 52,8 pkt. W usługach odczyt PMI wskazał na 52,9 pkt., tutaj analitycy spodziewali się 55,0 pkt.

Natomiast w Niemczech indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 44,5 pkt. wobec 44,1 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia. Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 45,0 pkt.

W piątek rynki będą nieczynne m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech - rozpoczynają się święta wielkanocne.

OPUBLIKOWANO RAPORT KOMISJI MUELLERA WS. RUSSIAGATE

Raport został opublikowany o godz. 17 czasu poslkiego.

Prokurator generalny USA William Barr oświadczył w czwartek, że podczas śledztwa Roberta Muellera nie znaleziono dowodów, by prezydent Donald Trump utrudniał wyjaśnienie tego, czy on sam bądź ktokolwiek z jego kampanii z 2016 r. był w zmowie z Rosją.

Prezydent USA Donald Trump na krótko przed upublicznieniem raportu Roberta Muellera ws. domniemanych kontaktów jego sztabu z Rosją, nazwał na Twitterze śledztwo w tej sprawie "Największym Politycznym Oszustwem wszech czasów". (PAP Biznes)

Najnowsze komentarze

Zainstaluj nasze aplikacje
Zastrzeżenie w związku z ryzykiem: Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.
Angielska wersja tego zastrzeżenia jest wersją główną i obowiązuje zawsze, gdy istnieje rozbieżność między angielską wersją porozumienia i wersją polską.
© 2007-2024 - Fusion Media Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone.