Możliwe odreagowanie wtorkowych spadków; wyniki spółek w centrum uwagi

Możliwe odreagowanie wtorkowych spadków; wyniki spółek w centrum uwagi

PAP  | 18.10.2017 08:50

Możliwe odreagowanie wtorkowych spadków; wyniki spółek w centrum uwagi

(PAP) W środę na GPW jest szansa na odreagowanie wtorkowych spadków - uważa Sobiesław Kozłowski, szef działu analiz Raiffeisen Brokers. Jego zdaniem, sprzyja temu otoczenie zewnętrze, wsparciem mogą okazać się też wyniki spółek.

"Wczorajsza słabość (na GPW - PAP) trochę zaskoczyła inwestorów, pomimo tego, że rynki wschodzące wzrastały. Wydaje się, że jest szansa na odreagowanie tej słabości podczas dzisiejszej sesji. Tym bardziej, że kontrakty na Euro Stoxx 50 i na Dax są lekko na plusie. Ponadto, wyniki spółek mogą być argumentem wspierającym" - ocenił przed rozpoczęciem sesji Kozłowski.

"Mamy klasyczne rozpoczęcie sezonu publikacji wyników. (...) Poznaliśmy już szacunki Energi (WA:ENGP) i one-off Bogdanki, wydaje się, że te czynniki mogą zmienić wyniki" - dodał.

We wtorek po sesji Energa poinformowała w komunikacie prezentującym szacunkowe dane finansowe i operacyjne, że EBITDA grupy w trzecim kwartale 2017 roku wyniosła 500 mln zł. W trzecim kwartale 2016 roku EBITDA wyniosła 439 mln zł.

Bogdanka (WA:LWBP) podała zaś, że zanotuje dodatni jednorazowy wpływ na wynik operacyjny w czwartym kwartale 2017 r. w wysokości ok. 110 mln zł.

We wtorek WIG 20 spadł na zamknięciu o 0,8 proc. do 2.514 pkt. WIG zniżkował o 0,9 proc. do 64.854 pkt, a mWIG poszedł w dół o 1,5 proc. do 4.888 pkt.

Z kolei wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkimi wzrostami Dow Jones i S&P 500. DJI w trakcie sesji po raz pierwszy przebił 23.000 pkt., choć zamknął się niecałe 3 pkt. poniżej tego poziomu. Indeks wzrósł na zamknięciu o 0,18 proc. do 22.997,44 pkt. S&P 500 zyskał 0,07 proc. i zakończył dzień na poziomie 2.559,36 pkt., a Nasdaq Comp (WA:CMP). zniżkował o 0,01 proc. i wyniósł 6.623,66 pkt.

W Azji na giełdach nieliczne wzrosty - przewagę mają sprzedający akcje. Indeks Nikkei 225 zyskał 0,13 proc.. W Chinach wskaźnik SCI ze zwyżką o 0,24 proc. W Hongkongu Hang Seng w dół o 0,09 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI ze spadkiem o 0,01 proc. W Indiach Sensex traci 0,31 proc.

W środę Główny Urząd Statystyczny opublikuje porcję danych z polskiej gospodarki, w tym wrześniową dynamikę produkcji przemysłowej, produkcji budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej.

Z kolei z danych makroekonomicznych ze świata inwestorzy poznają m. in. dane z rynku pracy Wielkiej Brytanii za sierpień (stopa bezrobocia, wynagrodzenia), a także odczyty z USA, w tym: rozpoczęte budowy domów i wydane pozwolenia na budowę za wrzesień.

Na ten dzień zaplanowano też kilka wystąpień bankierów centralnych. Głos zabiorą m. im. przedstawiciele EBC: Mario Draghi, Ignazio Angeloni, Peter Praet, Daniele Nouy i Benoit Coeuré, a także członkowie FOMC: Robert Kaplan i William Dudley.

W środę rozpoczęło się też najważniejsze tegoroczne wydarzenie polityczne za Wielkim Murem - XIX Ogólnokrajowy Zjazd Komunistycznej Partii Chin (KPCh), który potrwa około tygodnia. Na zjeździe zostanie "wybrany" nowy skład Komitetu Centralnego, który następnie, na I pierwszej sesji plenarnej (prawdopodobnie 24.X), wskaże skład Biura Politycznego (25 osób) oraz jego Stałego Komitetu (7).

Patrycja Sikora (PAP Biznes)

Ważne fakty

Najnowsze komentarze

Dodaj komentarz
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.
Dyskusja
Napisz odpowiedź...
Prosimy poczekaj minutę, zanim znów zaczniesz komentować.

Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe.
Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu handlu instrumentami finansowym lub kryptowalutami należy dogłębnie zapoznać się z ryzykiem i kosztami związanymi z inwestowaniem na rynkach finansowych, dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia oraz akceptowalny poziom ryzyka, a także w razie potrzeby zasięgnąć porady profesjonalisty.
Fusion Media pragnie przypomnieć, że dane zawarte na tej stronie internetowej niekoniecznie są przekazywane w czasie rzeczywistym i mogą być nieprecyzyjne. Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Ceny te zatem mogą być nieprecyzyjne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej na danym rynku, a co za tym idzie mają charakter orientacyjny i nie nadają się do celów inwestycyjnych. Fusion Media i żaden dostawca danych zawartych na tej stronie internetowej nie biorą na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody poniesione w wyniku inwestowania lub korzystania z informacji zawartych na niniejszej stronie internetowej.
Zabrania się wykorzystywania, przechowywania, reprodukowania, wyświetlania, modyfikowania, przesyłania lub rozpowszechniania danych zawartych na tej stronie internetowej bez wyraźnej uprzedniej pisemnej zgody Fusion Media lub dostawcy danych. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej.
Fusion Media może otrzymywać od reklamodawców, którzy pojawiają się na stronie internetowej, wynagrodzenie uzależnione od reakcji użytkowników na reklamy lub reklamodawców.

English (USA) English (UK) English (India) English (Canada) English (Australia) English (South Africa) English (Philippines) English (Nigeria) Deutsch Español (España) Español (México) Français Italiano Nederlands Português (Portugal) Português (Brasil) Русский Türkçe ‏العربية‏ Ελληνικά Svenska Suomi עברית 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Bahasa Indonesia Bahasa Melayu ไทย Tiếng Việt हिंदी
Wyloguj się
Czy jesteś pewny, że chcesz się wylogować?
NieTak
AnulujTak
Zapisz zmiany

+

Pobierz aplikację

Więcej wiadomości rynkowych, więcej powiadomień, więcej sposobów dostosowania listy obserwowanych aktywów tylko w aplikacji

Investing.com jest lepszy na aplikacji!

Więcej treści, szybsze notowania i wykresy, a także łatwiejsza obsługa są dostępne tylko w aplikacji.